Meble i pomoce

dydaktyczne

Sprawdź nasz

najnowszy

asortyment

Sprawdź

najnowsze

promocje

EduROM Pakiet przedmiotowy - Historia i społeczeństwo klasy 4,5,6 S.P.

EduROM Pakiet przedmiotowy - Historia i społeczeństwo klasy 4,5,6 S.P.

168,51 zł
137,00 zł netto

Zdjęcia produktu

Opis produktu: EduROM Pakiet przedmiotowy - Historia i społeczeństwo klasy 4,5,6 S.P.

HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO

EduROM Multimedialna baza wiedzy – Historia i społeczeństwo to najbogatszy i najobszerniejszy na rynku edukacyjny program komputerowy, obejmujący cały materiał nauczania historii w szkole podstawowej. Ogromny zasób wiedzy, wszechstronna analiza omawianych treści, niezwykle atrakcyjna szata graficzna, programy narzędziowe i dodatkowe opcje czynią z eduROM-u bezkonkurencyjne, wygodne i nowoczesne narzędzie, przydatne uczniowi szkoły podstawowej. Niekonwencjonalny wykład, doskonałe zdjęcia, trójwymiarowe animacje, filmy wideo oraz setki interaktywnych ćwiczeń – wszystko to sprawia, że niezbędna wiedza jest przyswajana przez ucznia niezwykle szybko i efektywnie.

 • blisko 900 zagadnień
 • ponad 100 filmów i animacji
 • 200 nagrań
 • około 2500 zdjęć i ilustracji
 • 407 ćwiczeń
 • prawie 2500 multimedialnych stron

Materiał dydaktyczny
Pakiet przedmiotowy eduROM Multimedialna baza wiedzy – Historia i społeczeństwo to staranne opracowanie wszystkich zagadnień z dziedziny historii objętych programem szkoły podstawowej w klasach 4–6*. Materiał – zawarty na 8 płytach CD-ROM – odpowiada co najmniej 100 godzinom efektywnej nauki.

Filmy wideo i animacje
Treści edukacyjne zilustrowano licznymi filmami wideo i trójwymiarowymi prezentacjami, których zadaniem jest zilustrowanie i przybliżenie uczniowi najważniejszych faktów historycznych i społecznych. Dzięki filmom wideo i prezentacjom uczeń ma wyjątkową możliwość podróżowania w czasie i przestrzeni, a co za tym idzie poznawania przeszłości Polski i świata oraz zapoznania się z relacjami społecznymi w otaczającym nas świecie.

Testy
Doskonałym sposobem na utrwalenie nowych wiadomości jest systematyczne rozwiązywanie ćwiczeń sprawdzających, umieszczonych po każdej lekcji i po każdym rozdziale. Testy te sprawdzają stopień zrozumienia materiału oraz pozwalają szybko i skutecznie przygotować się do klasówek oraz egzaminów.

Szybkiemu zapamiętywaniu przekazywanych wiadomości oraz ich systematyzacji służą specjalne programy narzędziowe, przeznaczone do nauki historii z elementami wiedzy o społeczeństwie:

 • Galeria zdjęć i ilustracji – około 2300 zdjęć i ilustracji, z których każde można obejrzeć w maksymalnym powiększeniu;
 • Mapy – zbiór map zaopatrzonych w indeks, legendę oraz opcję umożliwiającą maksymalne powiększenie każdego fragmentu;
 • Ważne daty – tabelaryczne zestawienie najważniejszych historycznych dat zebranych w jednym miejscu pozwala na szybkie i efektywne utrwalenie tego, co w historii najtrudniejsze – dat;
 • Teksty źródłowe – sto kilkadziesiąt tekstów umożliwiających analizowanie i interpretowanie źródeł historycznych (klasa 5 i klasa 6);
 • Słowniczek – kilkaset terminów objaśnionych w sposób ułatwiający ich prawidłowe zrozumienie;
 • Biogramy – zestaw opatrzonych ilustracjami kilkuset biografii postaci historycznych.

Dodatkowe opcje programu eduROM Historia i społeczeństwo:

 • Zapamiętaj – wykaz najważniejszych wiadomości, które należy zapamiętać z danej lekcji;
 • Notatki – elektroniczny zeszyt, umożliwiający sporządzanie własnych notatek;
 • Szukaj – narzędzie ułatwiające wyszukiwanie informacji według kategorii i słów kluczowych;
 • Zakładki – narzędzie umożliwiające zachowanie w pamięci komputera najważniejszych lub najciekawszych stron w programie.

Materiał zawarty w tym programie dostępny był wcześniej w multimedialnych podręcznikach eduROM Historia i społeczeństwo: P4, P5 i P6.

Programy eduROM to jedyna w Polsce kompleksowa seria realizująca całą podstawę programową najważniejszych przedmiotów w szkole podstawowej.
Seria eduROM obejmuje:

 • pakiety przedmiotowe, zawierające cały materiał z danego przedmiotu do szkoły podstawowej (Historia i społeczeństwo, Przyroda i Matematyka);
 • pakiety klasowe, zawierające materiał z czterech najważniejszych przedmiotów na poziomie jednej klasy szkoły podstawowej (klasa 4, klasa 5, klasa 6).

Dostępne są także programy do gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.


* Program eduROM Historia i społeczeństwo w pełni odpowiada podstawie programowej nauczania tego przedmiotu w szkole podstawowej w klasach 4–6. Szkoły, bazując na różnych programach nauczania, mogą jednak w dowolnej kolejności omawiać zagadnienia zawarte w podstawie programowej. W związku z tym układ i zawartość materiału w programie eduROM nie zawsze będą całkowicie zgodne z realizacją lekcji historii w konkretnej klasie konkretnej szkoły podstawowej. Zachęcamy więc do dokładnego zapoznania się ze spisem treści dotyczącym każdej klasy.

Podobne produkty

Historia powszechna
463,71 zł
377,00 zł netto
Regiony kulturowe Polski
Zadzwoń
Patriotyzm
147,60 zł
120,00 zł netto
Galeria Wielkich Polaków
27,06 zł
22,00 zł netto
Historia Polski - plansze dydaktyczne
428,04 zł
348,00 zł netto
Historia - 3 tablice
123,00 zł
100,00 zł netto
Historia starożytna
123,00 zł
100,00 zł netto