Meble i pomoce

dydaktyczne

Sprawdź nasz

najnowszy

asortyment

Sprawdź

najnowsze

promocje

EduROM Pakiet przedmiotowy - Przyroda klasy 4,5,6 S.P.

EduROM Pakiet przedmiotowy - Przyroda klasy 4,5,6 S.P.

168,51 zł
137,00 zł netto

Zdjęcia produktu

Opis produktu: EduROM Pakiet przedmiotowy - Przyroda klasy 4,5,6 S.P.

PRZYRODA

EduROM multimedialna baza wiedzy Przyroda to najbogatszy i najobszerniejszy na rynku edukacyjny program komputerowy, obejmujący cały materiał nauczania przyrody w szkole podstawowej. Ogromny zasób wiedzy, wszechstronna analiza omawianych treści, niezwykle atrakcyjna szata graficzna, programy narzędziowe i dodatkowe opcje czynią z eduROM-u bezkonkurencyjne, wygodne i nowoczesne narzędzie, przydatne uczniowi szkoły podstawowej. Niekonwencjonalny wykład, doskonałe zdjęcia, trójwymiarowe animacje, filmy wideo oraz setki interaktywnych ćwiczeń – wszystko to sprawia, że niezbędna wiedza jest przyswajana niezwykle szybko i efektywnie.

 • ponad 900 zagadnień,
 • prawie 300 filmów i animacji,
 • 167 nagraniń,
 • około 5000 zdjęć i innych ilustracji,
 • 943 ćwiczenia,
 • 18 testów sprawdzających,
 • prawie 2000 multimedialnych stron,

Materiał dydaktyczny
Pakiet przedmiotowy eduROM multimedialna baza wiedzy Przyroda to staranne opracowanie wszystkich zagadnień przyrodniczych objętych programem szkoły podstawowej w klasach 4-6*. Materiał – zawarty na 8 płytach CD-ROM – odpowiada co najmniej 100 godzinom efektywnej nauki.

Filmy wideo i animacje
Treści edukacyjne zilustrowano licznymi filmami wideo i trójwymiarowymi prezentacjami, które ułatwiają zrozumienie poszczególnych zagadnień. Dzięki filmom i animacjom uczeń poznaje podstawowe zjawiska biologiczne, fizyczne i chemiczne, zachodzące w otaczającej go przyrodzie, jej złożoność i wzajemne zależności. Może również zapoznać się ze skutkami szkód powodowanych przez działalność człowieka oraz nauczyć się świadomego i mądrego korzystania z bogactw naturalnych. Filmy i animacje obrazują również podstawowe zagadnienia związane z astronomią, meteorologią, życiem roślin, zwierząt i człowieka, a także pokazują piękno i zróżnicowanie krajobrazów Polski i świata.
Dają także uczniom unikalną możliwość zbliżenia procesu uczenia się do procesu badawczego, rozwijając w ten sposób zdolności i rozbudzając zainteresowania przyrodnicze.

Testy
Doskonałym sposobem na utrwalenie nowych wiadomości jest systematyczne rozwiązywanie ćwiczeń sprawdzających, umieszczonych po każdej lekcji i po każdym rozdziale. Testy te sprawdzają stopień zrozumienia materiału oraz pozwalają szybko i skutecznie przygotować się do klasówek oraz egzaminów.

Szybkiemu zapamiętywaniu przekazywanych wiadomości oraz ich systematyzacji służą specjalne programy narzędziowe, przeznaczone do nauki przyrody:

 • Galeria zdjęć i ilustracji – około 2300 zdjęć i ilustracji, z których każde można obejrzeć w maksymalnym powiększeniu (klasa 4, klasa 5 i klasa 6);
 • Galeria gatunków – systematyczny podział kilkudziesięciu organizmów żywych wraz z opisem i ilustracjami (klasa 4, klasa 5 i klasa 6);
 • Mapy – zbór kilkuset map zaopatrzonych w indeks, legendę oraz opcję umożliwiającą maksymalne powiększenie każdego fragmentu (klasa 4, klasa 5 i klasa 6);
 • Zrób to sam – zestaw doświadczeń, które można wykonać samodzielnie w domu (klasa 4 i klasa 5);
 • Słowniczek – kilkaset terminów z zakresu przyrody, objaśnionych w sposób ułatwiający ich prawidłowe zrozumienie (klasa 4, klasa 5 i klasa 6);
 • Biogramy – zestaw niekonwencjonalnie ujętych i opatrzonych ilustracjami kilkudziesięciu biografii słynnych podróżników, badaczy przyrody. (klasa 5, i klasa 6).
   

Dodatkowe opcje programu eduROM Przyroda:

 • Zapamiętaj - wykaz najważniejszych wiadomości, które należy zapamiętać z danej lekcji;
 • Notatki - elektroniczny zeszyt, umożliwiający sporządzanie własnych notatek;
 • Szukaj - narzędzie ułatwiające wyszukiwanie informacji według kategorii i słów kluczowych;
 • Zakładki - narzędzie umożliwiające zachowanie w pamięci komputera najważniejszych lub najciekawszych stron w programie.

Materiał zawarty w tym programie dostępny był wcześniej w multimedialnych podręcznikach eduROM Przyroda: P4, P5 i P6..

Programy eduROM to jedyna w Polsce kompleksowa seria realizująca całą podstawę programową najważniejszych przedmiotów w szkole podstawowej.
Seria eduROM obejmuje:

 • pakiety przedmiotowe, zawierające cały materiał z danego przedmiotu do szkoły podstawowej (Historia i społeczeństwo, Przyroda i Matematyka);
 • pakiety klasowe, zawierające materiał z czterech najważniejszych przedmiotów na poziomie jednej klasy szkoły podstawowej (klasa 4, klasa 5, klasa 6).

Dostępne są także programy do gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

* Program eduROM Przyroda w pełni odpowiada podstawie programowej nauczania przyrody w szkole podstawowej w klasach 4-6. Szkoły, mając różne programy nauczania, mogą jednak w dowolnej kolejności omawiać zagadnienia zawarte w podstawie programowej. W związku z tym układ i zawartość materiału w programie eduROM nie zawsze będą całkowicie zgodne z realizacją lekcji przyrody w konkretnej klasie konkretnej szkoły podstawowej. Zachęcamy więc do dokładnego zapoznania się ze spisem treści dotyczącym każdej klasy.

Podobne produkty

Duo - Jednostki miar i wag
199,26 zł
162,00 zł netto
Polska - mapa hipsometryczna (skala 1:1 000 000)
35,67 zł
29,00 zł netto
Świat przyrody cz. II
375,15 zł
305,00 zł netto
Dziecko w Europie
409,59 zł
333,00 zł netto
Zestaw Słoneczny kijek EZSO-05
Zadzwoń
2w1 - Podstawy kartografii
239,85 zł
195,00 zł netto
Higiena jamy ustnej
195,57 zł
159,00 zł netto
I zestaw tablic fizycznych
233,70 zł
190,00 zł netto
Biologia C
38,13 zł
31,00 zł netto
Zestaw odczynników do nauki biologii
441,57 zł
359,00 zł netto
Duo - Warzywa z naszego ogrodu
218,94 zł
178,00 zł netto
Higiena cz. II
344,40 zł
280,00 zł netto