Meble i pomoce

dydaktyczne

Sprawdź nasz

najnowszy

asortyment

Sprawdź

najnowsze

promocje

EduSensus Dysleksja Pakiet I

EduSensus Dysleksja Pakiet I

1 101,60 zł
1 020,00 zł netto

Zdjęcia produktu

Opis produktu: EduSensus Dysleksja Pakiet I

Seria multimedialnych programów eduSensus Dysleksja umożliwia przeprowadzenie profesjonalnej diagnozy i terapii pedagogicznej, zawiera kompleksowy materiał pozwalający na prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z dziećmi objętymi ryzykiem dysleksji. Zastosowana w programie przyjazna forma nauki przez zabawę sprzyja szybszemu osiąganiu oczekiwanych rezultatów terapii.

Opiekunem całości serii eduSensus Dysleksja jest wybitny autorytet w dziedzinie dysleksji rozwojowej: Pani prof. dr hab. Marta Bogdanowicz. Przy tworzeniu serii współpracowała również Pani mgr Renata Czabaj Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Części diagnostyczne obu par serii to moduły autorstwa prof. Bogdanowicz oraz jej zespołu. Moduły terapeutyczne opracowane zostały przez Panią mgr Małgorzatę Rożyńską Sekretarza w Polskim Towarzystwie Dysleksji.

• Seria przeznaczona dla terapeutów i nauczycieli prowadzących zajęcia dydaktyczne i korekcyjno-kompensacyjne z dziećmi mającymi problemy z nauką czytania i pisania, a przede wszystkim z dziećmi z grupy ryzyka dysleksji oraz z dysleksją rozwojową.
• Każda z części oprogramowania eduSensus Dysleksja składa się z modułu wspomagającego diagnozę oraz modułu terapeutycznego.
• Program zapewnia terapię zgodną z promowanym w literaturze wzorcem planowania i programowania pracy korekcyjno-kompensacyjnej.

 

Budowa programu eduSensus Dysleksja, Pakiet I:
• Aplikacja terapeuty – program zarządzający;
• Ocena ryzyka dysleksji – moduł diagnostyczny dla dzieci po pierwszym roku nauki czytania;
• Litery – moduł terapeutyczny dla dzieci do 7-9 lat.

Aplikacja terapeuty to skuteczne narzędzie i pomoc w codziennej pracy dydaktyczno-terapeutycznej z dziećmi. Pozwala na archiwizowanie i drukowanie przydatnej dokumentacji, np. ćwiczeń usprawniających grafomotorykę, ilustracji czy dyplomów. Aplikacja umożliwia zapisanie wszelkich informacji zebranych podczas obserwacji dziecka i w trakcie analizy dokumentów sporządzonych przez specjalistów (np. psychologa, lekarza, pedagoga) oraz podczas wywiadu z opiekunami.

Ocena ryzyka dysleksji jest to zestaw materiałów interaktywnych wspomagających badanie przesiewowe dzieci oraz profilaktykę w zakresie trudności w czytaniu i pisaniu. Jest to pierwszy produkt multimedialny profesjonalnie przystosowany do pełnej oceny ryzyka dysleksji u dzieci. Służyć ma przede wszystkim jak najwcześniejszemu wychwyceniu dzieci z grupy ryzyka dysleksji oraz
udzieleniu im wczesnej pomocy w zakresie nauki liter oraz różnicowania grafemów podobnych.

Program Litery służy do nauki i utrwalania kształtu liter. Produkt ten łączy w sobie ćwiczenia z wielu obszarów takich jak: koordynacja ruchowa, wzrokowo-ruchowa, słuchowo-ruchowa i wzrokowo-słuchowo-ruchowa, grafomotoryka, logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętności klasyfikacji elementów. Dzięki funkcjonalności zwanej Kreatorem zajęć terapeuta ma możliwość zmieniania lub modyfikowania struktury zajęć, przede wszystkim z uwagi na specjalne potrzeby edukacyjne, możliwości i ograniczenia swoich uczniów. Program zawiera także obszerny pakiet różnorodnych kart pracy.

 

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
• karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
• karta graficzna (minimalna rozdzielczość 1024x768) z tysiącami kolorów
• port USB
• mysz lub inne urządzenie wskazujące
• napęd CD-ROM/DVD ROM

 

Zestaw zawiera następujące akcesoria i pomoce tradycyjne:

  • Dyplomy
  • „Literkowa gimnastyka dla każdego smyka” - płyta jest zestawem podkładów dźwiękowych do zajęć ruchowych przedstawionych w programie multimedialnym eduSensus Dysleksja – Litery. Umożliwia ona prowadzenie zaproponowanych ćwiczeń z dala od stanowiska komputerowego oraz pozwala na włączenie ich do zajęć terapeutycznych prowadzonych metodą tradycyjną – bez wykorzystania komputera.
  • Naklejki
  • \"Bajkowy alfabet, czyli kram, gdzie bajek masz do woli - z literami w głównej roli\"

 

  • Kolorowanka „Znam te litery!” - To zestawy kolorowanek (kart pracy) z ilustracjami składającymi się z fragmentów odpowiadających poszczególnym etapom znajomości litery i umiejętności jej kreślenia. Opisano je w legendzie każdej karty (np. „Wiem, jak wygląda ta litera”).
  • Trójkątne nakładki na ołówek.

 

Podobne produkty

EduSensus Logorytmika
1 490,40 zł
1 380,00 zł netto
Pakiet Ćwiczenia na materiale niewyrazowym - NW
546,12 zł
444,00 zł netto
EduSensus Szereg szumiący - poszerzony
498,96 zł
462,00 zł netto
EduSensus MatŚwiat część 2 Afryka - działania na liczbach do 100
1 188,00 zł
1 100,00 zł netto
EduSensus MatŚwiat część 5 Australia - Ułamki, procenty, czas, mi...
1 188,00 zł
1 100,00 zł netto
EduSensus Dysleksja Pakiet Profesjonalny
1 695,60 zł
1 570,00 zł netto
EduSensus Mówiące obrazki
993,60 zł
920,00 zł netto
EduSensus Gotowość szkolna
1 992,60 zł
1 845,00 zł netto
ZoomText Magnifier
1 782,00 zł
1 650,00 zł netto
EduSensus Szereg ciszący poszerzony
498,96 zł
462,00 zł netto
Trening logopedyczny
847,80 zł
785,00 zł netto
EduSensus Szereg syczący - poszerzony
498,96 zł
462,00 zł netto