Meble i pomoce

dydaktyczne

Sprawdź nasz

najnowszy

asortyment

Sprawdź

najnowsze

promocje

EduSensus Matematyka – terapia pedagogiczna MatŚwiat

EduSensus Matematyka – terapia pedagogiczna MatŚwiat

3 056,40 zł
2 830,00 zł netto

Zdjęcia produktu

Opis produktu: EduSensus Matematyka – terapia pedagogiczna MatŚwiat

Matematyka nie tylko rozwija umiejętność logicznego myślenia i kształtuje wnioskowanie przyczynowo-skutkowe, ale także pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Badania pokazują, że zdolności matematyczne w dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej determinują rozwój technologiczny oraz są kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarek w ujęciu globalnym. Metodyka nauczania matematyki w szkole jest oparta na ćwiczeniach i wymaga wyjątkowej systematyczności, ponieważ solidne opanowanie pierwszej partii materiału determinuje możliwość zrozumienia kolejnej.

Niestety, wiele dzieci, z bardzo różnych względów, ma kłopoty z opanowaniem wiedzy matematycznej. Niektóre po prostu nie lubią tego przedmiotu, inne nie opanowały dostatecznie podstaw i w rezultacie mają trudności z ogarnięciem następnych partii materiału. Istnieje także niemała grupa osób ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki, nazywanymi dyskalkulią.

Dla wszystkich tych dzieci, oraz dla ich nauczycieli, firma Young Digital Planet przygotowała kolejny produkt z serii eduSensus Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat.

Materiał zgromadzony w programach doskonale uzupełnia zajęcia programowe w szkole podstawowej. Stanowi jednocześnie idealne narzędzie pracy na zajęciach rewalidacyjnych oraz korekcyjno-kompensacyjnych z uwagi na unikatową, starannie przemyślaną konstrukcję programu. Bogaty pakiet ćwiczeń pozwala w sposób wyczerpujący zrozumieć dane zjawisko i opanować odpowiadające mu działanie matematyczne nawet bardzo opornym uczniom oraz dzieciom z dyskalkulią.

Niezwykle przydatna Aplikacja nauczycielska umożliwia pedagogowi wykonanie kompletnej diagnozy trudności matematycznych, dostosowanie programu do określonej grupy uczniów oraz kontrolowanie wyników ich pracy i postępów. Produkt przygotowany został w atrakcyjnej, kolorowej formie gier i zabaw matematycznych, dzięki czemu uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z jego wykorzystaniem. Rozbudowany system motywacyjny i szereg zasobów multimedialnych dostępnych w produkcie dodatkowo ułatwiają pracę nauczyciela, który dostaje do ręki kompleksowy produkt spełniający zarówno oczekiwania jego, jak i uczniów.

Ważnym elementem produktu są segregatory z bogatym zestawem wydrukowanych ćwiczeń, korespondujących z zakresem materiału multimedialnego zawartym w programie.

Programy z serii Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat, to atrakcyjne i skuteczne narzędzie pracy dla innowacyjnego pedagoga, które wspiera nauczanie matematyki w zakresie podstawowym. Dzięki nim możliwe jest obudzenie prawdziwej matematycznej pasji w każdym dziecku.

 

Produkt ten, należący do znanej serii eduSensus, składa się z pięciu programów, które powstały z myślą o rozwijaniu zdolności matematycznych wśród dzieci w wieku od 6 do 11 lat:

• Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat część 1 Europa
Działania na liczbach 1–20

• Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat część 2 Afryka
Działania na liczbach do 100

• Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat część 3 Azja
Działania na liczbach do 1000

• Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat część 4 Ameryka Północna
Działania na liczbach wielocyfrowych. Ułamki dziesiętne

• Matematyka – terapia pedagogiczna. MatŚwiat część 5 Australia
Działania na liczbach wielocyfrowych. Ułamki, procenty, czas, miary i wagi

 

W zestawie znajdują się następujące dodatki i pomoce tradycyjne:

• Zestaw naklejek (5 wzorów)
• Zestaw dyplomów (2 wzory)
• Płyta DVD z teledyskami \"Tabliczka mnożenia\" - płyta DVD z zestawem 10 śpiewanych przez zwierzęta piosenek inspirowanych tabliczką mnożenia. Korzystając z tejże płyty, dzieci będą metodą skojarzeniową zapamiętywać te działania, które nastręczają im najwięcej trudności. Włączenie działań matematycznych w logiczne, rymujące się teksty powoduje, że dziecko może przypomnieć sobie potrzebną część tabliczki mnożenia, nucąc dalszy ciąg piosenki lub przypominając sobie określony rym. Teksty łatwo zapamiętać ze względu na ich zabawny charakter oraz refreny. W każdej piosence występuje inna postać przewodnia, co również ułatwia pamięciowe opanowanie działań. Dzięki temu nauka tabliczki mnożenia stanie się świetną zabawą, a nie żmudnym obowiązkiem.

Podobne produkty

EduSensus Logorytmika
1 490,40 zł
1 380,00 zł netto
EduSensus MatŚwiat część 3 Azja - działania na liczbach do 1000
1 188,00 zł
1 100,00 zł netto
EduSensus Dysleksja Pakiet I
1 101,60 zł
1 020,00 zł netto
Pakiet Ćwiczenia na materiale niewyrazowym - NW
546,12 zł
444,00 zł netto
EduSensus Uczeń zdolny
1 290,60 zł
1 195,00 zł netto
EduSensus LOGO-Gry
1 490,40 zł
1 380,00 zł netto
EduSensus Obrazkowy słownik tematyczny 2.0
1 269,00 zł
1 175,00 zł netto
EduSensus Szereg szumiący - poszerzony
498,96 zł
462,00 zł netto
EduSensus Wspomaganie rozwoju Pakiet Profesjonalny
2 970,00 zł
2 750,00 zł netto
EduSensus Mówiące obrazki
993,60 zł
920,00 zł netto
Obrazkowy słownik tematyczny
1 468,80 zł
1 360,00 zł netto
EduSensus Logopedia 2.0 - pakiet poszerzony
2 889,00 zł
2 675,00 zł netto