Meble i pomoce

Sprawdź

najnowsze

promocje

Baw się bezpiecznie i działaj rozsądnie

Kategoria: Szkoła podstawowa

Podkategoria: Zajęcia zintegrowane

287,00 zł netto

Zdjęcia produktu

Opis produktu: Baw się bezpiecznie i działaj rozsądnie

Obowiązkiem społeczeństwa jest dbałość o wszystkich jego członków a zwłaszcza o najmłodsze pokolenia, które są zbyt słabe by się bronić i brak im doświadczenia, by się ustrzec przed zagrożeniami.

Umiejętność przewidywania skutków różnych wydarzeń, umiejętność zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętność przekazu informacji o zagrożeniu są to elementy, które podnoszą zdolność do przetrwania. Umiejętności te muszą być kształtowane od najmłodszych lat i w miarę rozwoju jednostki doskonalone.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci najmłodszych, najbardziej ufnych i przez to jeszcze mocniej narażonych na niebezpieczeństwo. Zestawy plansz przedstawiają sytuacje związane z różnymi zagrożeniami współczesnego świata. Zaprojektowano je w postaci komiksowych historyjek, by dzieci mogły prześledzić ciąg wydarzeń i połączyć łańcuch przyczynowo-skutkowy. Daje to dużą możliwość ćwiczenia  umiejętności przewidywania oraz szukania równoległych rozwiązań (skutków) tej samej przyczyny. Kolejną istotną cechą jest nacisk na potrzebę znajomości numerów alarmowych oraz umiejętność przekazu informacji. W związku z tym w większości historyjek pojawia się telefon i numery alarmowe. Oprócz umiejętności zachowania się w obliczu zagrożenia pokazana jest umiejętność postrzegania potencjalnego zagrożenia (np. zgłaszanie podejrzanych pakunków oraz podejrzanie zachowujących się osób).

Zestaw pozwala na omówienie zabaw w miejscach, które mogą się stać potencjalnym zagrożeniem zdrowia i życia bawiących się dzieci i osób postronnych zaangażowanych losowo w wydarzenia. Znajdziemy również elementy dotyczące łamania zasad bezpieczeństwa co też jest przyczyną wielu różnych nieszczęść.

Przeznaczenie pomocy:
· szkoła podstawowa - kształcenie zintegrowane, godzina wychowawcza w klasach IV-VI.

Cel pomocy:
· kształtowanie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwych zachowań;
· wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie własne i innych;
· kształtowanie nawyków i postaw podnoszących bezpieczeństwo własne i innych;
· podniesienie świadomości nt. istniejących zagrożeń;
· wdrażanie do przestrzegania przepisów i regulaminów obowiązujących w miejscu pobytu;
· wdrażanie do potrzeby znajomości numerów alarmowych;
· kształtowanie umiejętności wzywania pomocy.

Podobne produkty

Pochodzenie i produkcja żywności cz. I
304,00 zł netto
Układanka geometryczna